ΒΟΜΒΑ ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΕ: Η Σκεπαστή “άλωσε” την Ερέτρια με δέκα παίκτες!!!

Απίστευτο αποτέλεσμα από την ομάδα της Σκεπαστής η οποία άλωσε σήμερα, Κυριακή την Ερέτρια, κερδίζοντας τους πρωτοπόρους με σκορ 2-1. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα της Ερέτριας παραμένει πρώτη, ωστόσο, η διαφορά από τον Λήλα μειώθηκε μόλις στον 1 βαθμό και το πρωτάθλημα πλέον ξαναρχίζει από την αρχή.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα της Σκεπαστής έπαιξε σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Γεωργίου στις αρχές της επανάληψης.
Η ομάδα της Σκεπαστής προηγήθηκε στο σκορ με τον Ι. Θαλασσινό του Β, στο 57′ που σημείωσε το 0-1.
Η Ερέτρια αντέδρασε πολύ σύντομα, καθώς στο 62′ ο Σμυρναίος έκανε σουτ προς την εστία της Σεπαστής, η μπάλα αποκρούστηκε, κατέληξε στον Τόρα που με τακουνάκι ισοφάρισε σε 1-1.
Η ομάδα της Σκεπαστής όμως αποδείχτηκε πολύ σκληρή για να το βάλει κάτω, καθώς 4 λεπτά αργότερα, στο 66′ ο Θανάσης Θαλασσινός με κεφαλιά, σημείωσε το 1-2, σκορ που έμεινε έως το τέλος του αγώνα, παρά τις προσπάθειες της Ερέτριας για ισοφάριση.