Καλές επιδόσεις για τον Ευβοϊκό ΓΑΣ

Με καλές επιδόσεις και πολλές θέσεις στην πρώτη τριάδα των αγωνισμάτων τους συμμετείχαν οι αθλητές-τριες της προαγωνιστικής ομάδας του Ευβοϊκού ΓΑΣ στους Χειμερινούς Αγώνες προαγωνιστικών της περιφέρειας Αν. Στερεάς και Εύβοιας που διεξήχθηκαν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλκίδας το Σάββατο 3 Μαρτίου.

Οι αγώνες αυτοί είναι η έναρξη του θερινού κύκλου αγώνων για την προαγωνιστική ομάδα (9-10-11-12 ετών) και ο Ευβοϊκός συμμετείχε με την μεγαλύτερη ομάδα της περιφέρειας με 33 αθλητές-τριες που κολύμπησαν θαυμάσια κατακτώντας 31 πρώτες, 23 δεύτερες και 13 τρίτες θέσεις, δείχνοντας την δουλειά που γίνετε στο σύλλογο τα τελευταία χρόνια.

Αναλυτικά:

12 ΕΤΩΝ

  • Βελέντζας Δημήτρης 1ος 200 ελεύθερο – 100 ύπτιο – 50 πεταλούδα
  • Μούτουπας Κωνσταντίνος 1ος 50 ύπτιο – 200 ύπτιο – 2ος 100 ύπτιο
  • Ιωαννίδης Ιορδάνης 1ος 100 ελεύθερο – 2ος 50 ελεύθερο – 50 ύπτιο
  • Δριχούτη Ευαγγελία 1η 50 ελεύθερο – 100 πρόσθιο – 200 πρόσθιο
  • Κατσούνη Ελένη 1η 50 ύπτιο – 2η 50 πρόσθιο – 4η 50 ελεύθερο
  • Παπαϊωάννου Γεωργία 2η 50 ύπτιο – 3η 50 πρόσθιο – 5η 50 ελεύθερο
  • 4Χ100 ελεύθερο και 4Χ100 ΜΟ 1οι με τους Βελέντζα Δημήτρη Μούτουπα, Κωνσταντίνο, Ιωαννίδη Ιορδάνη, Σφυρόπουλο Ιωάννη
  • 4Χ100 ελεύθερο και 4Χ100 ΜΟ 2ες με τις Δριχούτη Ευαγγελία, Κατσούνη Ελένη, Παπαϊωάννου Γεωργία, Παπαϊωάννου Μαριάννα

11 ΕΤΩΝ

  • Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 1ος 50 ελεύθερο – 100 ελεύθερο – 50 ύπτιο
  • Καρράς Κωνσταντίνος 1ος 200 ελεύθερο – 50 πρόσθιο – 2ος 50 ελεύθερο
  • Καραπιπέρης Κωνσταντίνος 1ος 100 ύπτιο – 2ος 50 ύπτιο
  • Πολυκαρπίδης Άγγελος 2ος 50 πρόσθιο – 3ος 50 ελεύθερο – 4ος 100 ελεύθερο
  • Σφυρόπουλος Ιωάννης 3ος 50 ύπτιο – 50 πρόσθιο – 4ος 50 ελεύθερο
  • Λιάρος Δημήτριος 5ος 50 ύπτιο – 6ος 50 ελεύθερο
  • Χατζηαλεξίου Γεωργία 1η 50 πρόσθιο – 100 πρόσθιο – 2η 50 ύπτιο
  • Τάντη Φωτεινή 1η 100 ύπτιο – 2η 100 ελεύθερο – 3η 50 ύπτιο
  • Στρατή Ειρήνη 2η 100 ύπτιο – 50 πρόσθιο – 3η 100 ελεύθερο
  • 4Χ100 ελεύθερο και 4Χ100 ΜΟ 1οι με τους Καρρά Κωνσταντίνο, Χατζηβασιλείου Παναγιώτη, Πολυκαρπίδη Άγγελο, Καραπιπέρη Κωνσταντίνο
  • 4Χ100 ελεύθερο και 4Χ100 ΜΟ 2ες με τις Τσαγκρίγκινα Αλεξάνδρα, Τάντη Φωτεινή, Στρατή Ειρήνη, Χατζηαλεξίου Γεωργία

10 ΕΤΩΝ

  • Εμμανουηλίδης Χρήστος 1ος 100 ελεύθερο – 8ος 50 ελεύθερο
  • Ζαχαρός Δαυίδ 3ος 50 ύπτιο – 12ος 50 ελεύθερο
  • Ιωαννίδης Πέτρος 4ος 100 ελεύθερο – 7ος 50 ελεύθερο
  • Πολυκαρπίδη Ειρήνη 1η 50 ελεύθερο – 200 ΜΑ
  • Ρόδη Ελευθερία 1η 50 ύπτιο – 2η 100 ύπτιο
  • Παπαϊωάννου Αριστέα 3η 50 ύπτιο – 7η 50 πρόσθιο
  • Λιάκου Παναγιώτα 4η 50 ύπτιο – 5η 50 ελεύθερο –
  • Παπαϊωάννου Μαριάννα 5η 50 ύπτιο – 8η 50 πρόσθιο
  • 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ 3οι με τους Ιωαννίδη Πέτρο, Φωτεινό Κωνσταντίνο, Εμμανουηλίδη Χρήστο, Ζαχαρό Δαυίδ
  • 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ 2ες με τις Πολυκαρπίδη Ειρήνη, Λιάκου Παναγιώτα, Ρόδη Ελευθερία, Παπαϊωάννου Αριστέα

9 ΕΤΩΝ

  • Κωνσταντίνου Στράτος 3ος 100 ελεύθερο – 4ος 50 ελεύθερο
  • Γλωσσιώτης Ευάγγελος 6ος 50 πρόσθιο 8ος 50 ύπτιο
  • Σταματίου Δημήτριος 7ος 50 ύπτιο – 9ος 50 ελεύθερο
  • Συκάς Γεώργιος 2ος 50 πρόσθιο – 5ος 100 ελεύθερο
  • Λιάσκου Βασιλική 1η 100 ελεύθερο – 50 πρόσθιο
  • Χαμαλίδη Αργυρώ 3η 50 ελεύθερο – 50 ύπτιο
  • Κουλουρίδη Μαρία 2η 50 πρόσθιο – 6η 50 ύπτιο
  • 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ 2οι με τους Κωνσταντίνου Στράτο, Συκά Γεώργιο, Γλωσσιώτη Ευάγγελο, Λιάρο Δημήτρη
  • 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ 1ες με τις Χαμαλίδη Αργυρώ, Λιάσκου Βασιλική, Κουλουρίδη Μαρία, Στρατή Ιωάννα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

*
*