ΑΕΛ – ΑΟ ΕΡΑΠΟΣ 5-1 – ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ Η ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ  5-0  ΤΟΝ ΑΟ ΑΓΙΟΥ/ΑΠΣ ΒΥΖΑΝΤΙΟ

Με νίκη συνέχισε η ομάδα της Α.Ε Ληλαντίου, στο πρωτάθλημα της Γ΄κατηγορίας κερδίζοντας την ομάδα του ΑΟ Έραπου  με 5-1.

Η ομάδα  παρόλο που δεν μπήκε καλά στο παιχνίδι της κατάφερε να προηγηθεί στο 16’ με δυνατό σουτ του Ζάνιου, που δεν άφησε περιθώρια στον Θελόγη να αντιδράσει.

Στη συνέχεια μεταμορφώθηκε προς το καλύτερο  και στο 25΄ο Παλαιολόγος σημείωσε ένα φανταστικό γκολ όταν από θέση έξω δεξιά έπιασε ένα δυνατό σουτ και η μπάλα καρφώθηκε στο δεξί παραθυράκι της εστίας  του Θεολόγη.

Στο 35΄πάλι ο Παλαιολόγος ανέβασε το σκορ  στο 3-0 αλλά στο 37΄ο Σόλιας έκανε το 3-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε.Λ είχε την υπεροχή έφτιαξε φάσεις για γκολ και με Μικράκη 81΄,  Ζάνιο 88΄να διαμορφώνετε το τελικό αποτέλεσμα.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Μητρολιού ,Βλάχου και Νικολάου.

Α.Ε.Λ

Λεοντής Αθ., Παλαιολόγος ( 65΄Μαόφης ), Χαλιώτης (52΄Μικράκης ),  Ζάνιος, Νάνος, Rroshi (81΄Παπαγεωργίου), Μάκ Κόλλιας, Κουλοχέρης,

Καρλατήρας (83΄Λεοντής Γεώργ.), Μαίσογλου, Ντόι.

Την επομένη αγωνιστική η Α.Ε.Λ.  θα αγωνιστεί την Κυριακή   1/4 και ώρα 11:30 με τον ΑΠΣ Σταυρού στο γήπεδο Μακρυκάπας.

Σε αγώνα που έγινε  στο ουδέτερο γήπεδο των Κεχριών  η ομάδα των Παίδων κέρδισε σε αγώνα νοκ άουτ  την ομάδα ΑΟ Αγίου/ΑΠΣ Βυζάντιο 5-0.

Τα γκολ για την  σημείωσαν οι Ρουμελιώτης, Τρίκας,  Νικόλαρος, Παναγιώτου και Τσάλλας.

Στην επόμενη φάση  θα αντιμετωπίσει  σε ουδέτερο γήπεδο την ΟΠ Αιδηψού.