34 χρυσά, 26 ασημένια, 19 χάλκινα

34 χρυσά, 26 ασημένια, 19 χάλκινα κατέκτησαν οι 50 αθλητές-τριες της κολύμβησης του Ευβοϊκού ΓΑΣ που συμμετείχαν στο 13ο Κύπελλο Ευρίπου που διοργάνωσε για άλλη μία χρονιά με επιτυχία ο ΑΚΟΧαλκίδας με τη συμμετοχή 400 αθλητών-τριων απ’ όλη την Ελλάδα το Σαββατοκύριακο 14-15 Απριλίου στο Δημοτικό κολυμβητήριο Χαλκίδας.

Η ομάδα του Ευβοϊκού ΓΑΣ , μία από τις μεγαλύτερες της περιφέρειας μας, έδειξε ότι μπορεί να είναι ασυναγώνιστη.

Όλα τα παιδιά κολύμπησαν με διάθεση και αγωνιστικότητα και κατέκτησαν μετάλλιο ή θέση στην πρώτη οκτάδα των αγωνισμάτων τους, επιβεβαιώνοντας τα όρια οι αθλητές-τριες της αγωνιστικής και δείχνοντας την δυναμική της η προαγωνιστική ομάδα.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αγόρια

  • Μπουζάλας Γιώργος 1ος στα 50 πεταλούδα και 200 ΜΑ, 2ος στα 50 πρόσθιο
  • Χαμαλίδης Απόστολος 2ος στα 200 – 400 ΜΑ, 5ος στα 50 ελεύθερο
  • Πολίτης Άγγελος 3ος στα 50 ελεύθερο, 2ος στα 50 ύπτιο, 4ος στα 100 ελεύθερο
  • Λαγούδης Χριστόφορος 1ος στα 50 πεταλούδα και 200 – 400 ΜΑ
  • Τόγιας Νίκος 1ος στα 50 – 100 ύπτιο και 100 πρόσθιο
  • Βαβουλιώτης Σταμάτης 4ος στα 50 ελεύθερο, 6ος στα 100 ελεύθερο
  • Αφρίδης Ορφέας 3ος στα 50 ελεύθερο, 5ος στα 100 ελεύθερο

Κορίτσια

  • Αναστασίου Άννα 1η στα 100 ύπτιο, 50 πεταλούδα και 200 ΜΑ
  • Χατζηαλεξίου Παναγιώτα 1η στα 50 – 100 – 200 πρόσθιο
  • Καλυβάκη Κατερίνα 2η στα 50 ελεύθερο. 200 ΜΑ και στα 200 ελεύθερο
  • Χαμαλίδη Αναστασία 1η στα 100 – 200 – 400 ελεύθερο Γλωσσιώτη Κωνσταντίνα 1η στα 50 ύπτιο , 2η στα 50 πεταλούδα , 3η στα 100 ελεύθερο
  • Αναστασίου Ραφαέλα 1η στα 50 ελεύθερο και 50 πεταλούδα , 2η στα 100 ελεύθερο
  • Φρουδαράκη Γεωργία 2η στα 200 πρόσθιο και 200 ΜΑ , 3η στα 50 πεταλούδα

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Αναλυτικά:

12 ετών

  • Βελέντζας Δημήτρης 1ος στα 200 ελεύθερο, 2ος στα 200 ύπτιο, 4ος στα 50 πεταλούδα
  • Μούτουπας Κωνσταντίνος 2ος στα 100 ύπτιο, 3ος στα 50 ύπτιο, 4ος στα 100 ελεύθερο
  • Ιωαννίδης Ιορδάνης 3ος στα 200 ΜΑ, 5ος στα 50 ελεύθερο, 5ο στα 50 ύπτιο ς
  • Δριχούτη Ευαγγελία 1η στα 200 ΜΑ , 2η στα 50 ελεύθερο και στα 50 πρόσθιο
  • Κατσούνη Ελένη 2η στα 50 ύπτιο , 3η στα 100 ύπτιο , 4η στα 50 ελεύθερο
  • Παπαϊωάννου Γεωργία 5η στα 50 ελεύθερο, 7η στα 50 ύπτιο, 10η στα 50 πεταλούδα
  • Δίπλα Παρασκευή 6η στα 50 ύπτιο , 8η στα 50 ελεύθερο
  • 2η τα αγόρια στα 4Χ50 ΜΟ
  • 4α τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ

11 ετών

  • Τσακρίγκινα – Μουράτ Αλεξάνδρα 1η στα 50 ελεύθερο και στα 50 ύπτιο και στα 200 ΜΑ
  • Χατζηαλεξίου Γεωργία 1η στα 50 πρόσθιο και στα 100 πρόσθιο, 3η στα 50 ύπτιο
  • Στρατή Ειρήνη 4η στα 50 ύπτιο ,5η στα 200 ΜΑ και 8η στα 50 ελεύθερο
  • Τάντη Φωτεινή 7η στα 50 ύπτιο , 9η στα 100 ελεύθερο ,13η στα 50 ελεύθερο
  • Καρράς Κωνσταντίνος 1ος στα 100 πρόσθιο 2ος στα 50 πρόσθιο, 6ος στα 200 ελεύθερο
  • Χατζηβασιλείου Παναγιώτης 3ος στα 200 ΜΑ , 5ος στα 50 ελεύθερο και στα 50 πεταλούδα
  • Πολυκαρπίδης Άγγελος 9ος στα 50 πρόσθιο ,10ος στα 100 ελεύθερο ,11ος στα 50 ελεύθερο
  • Καραπιπέρης Κωνσταντίνος 7ος στα 50-100 ελεύθερο και στα 50 ύπτιο
  • Σφυρόπουλος Γιάννης 6ος στα 50-100 ελεύθερο, 7ος στα 50 πρόσθιο
  • Λιάρος Δημήτρης 10ος στα 50 ύπτιο, 14ος στα 50 ελεύθερο
  • 1ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
  • 4α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ

10 ετών

  • Πολυκαρπίδη Ειρήνη 1η στα 50 ελεύθερο και στα 200 ΜΑ
  • Ρόδη Ελευθερία 4η στα 100 ύπτιο , 5η στα 50 ύπτιο
  • Λιάκου Παναγιώτα 4η στα 50 ελεύθερο, 9η στα 50 ύπτιο
  • Παπαϊωάννου Μαριάννα 3η στα 50 πρόσθιο , 8η στα 50 ύπτιο
  • Παπαϊωάννου Αριέτα 7η στα 50 ύπτιο
  • Ήλια Αγγελική 6η στα 50 πρόσθιο, 7η στα 50 πρόσθιο
  • Ιωαννίδης Πέτρος 3ος στα 100 ελεύθερο και στα 50 πρόσθιο
  • Ιωάννου Χρήστος 2ος στα 200 ελεύθερο, 3ος στα 50 ύπτιο
  • Ζαχαρός Δαυίδ 7ος στα 50 ελεύθερο, 10ος στα 50 ύπτιο
  • Εμμανουηλίδης Χρήστος 3ος στα 200 ελεύθερο, 6ος στα 50 πεταλούδα
  • 1ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ΜΟ και 2ες στα 4Χ50 ελεύθερο
  • 3α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4α στα 4Χ50 ΜΟ

9 ετών

  • Κωνσταντίνου Στράτος 3η στα 50 ελεύθερο, 5ος στα 50 ύπτιο
  • Σταματίου Σταμάτης 6ος στα 50 ύπτιο , 7ος στα 50 ελεύθερο
  • Συκάς Γιώργος 3η στα 50 πρόσθιο , 5ος στα 50 ελεύθερο
  • Γλωσσιώτης Ευάγγελος 7ος στα 50 ύπτιο, 8ος στα 50 πρόσθιο
  • Φωτεινός Κωνσταντίνος 8ος στα 50 ελεύθερο και στα 50 ύπτιο
  • Λιάσκου Βασιλική 2η στα 100 ελεύθερο ,3η στα 50 ελεύθερο
  • Χαμαλίδη Αργυρώ 2η στα 50 ύπτιο, 3η στα 50 πεταλούδα
  • Κουλουρίδη Μαρία 1η στα 50 πρόσθιο ,10η στα 50 ελεύθερο
  • Στρατή Ιωάννα 4η στα 50 πρόσθιο , 7η στα 50 ύπτιο
  • 2α τα αγόρια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ
  • 2ες τα κορίτσια στα 4Χ50 ελεύθερο και 4Χ50 ΜΟ

Συγχαρητήρια από το ΔΣ και τους προπονητές για όλους τους αθλητές για την προσπάθεια τους και τις επιδόσεις τους.

 

ΕΥΒΟΙΚΟΣ Γ.Α.Σ.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

*
*