N.O. ΧΑΛΚΙΔΑΣ: ΕΚΠΛΗΞΕΩΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ…

Ο Ν.Ο. Χαλκίδος μάλλον δεν έχει σκοπό να σταματήσει την πορεία του προς την κορυφή, και κάθε φορά που λαμβάνει μέρος σε αγώνες δημιουργεί κι ένα καινούργιο ρεκόρ.

Το Σαββατοκύριακο 21-22/4 πραγματοποιήθηκε στο κολυμβητήριο Περιστερίου  η 2η συνδιοργάνωση  αγώνων κολύμβησης με την ονομασία  «47 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΙΕ’ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ» & «19Ο ΤΡΟΠΑΙΟ ΓΛΑΥΚΟΣ – ΤΣΕΤΣΕΛΕΙΑ 2018» για τις προαγωνιστικές κατηγορίες, με τη συμμετοχή περισσότερων από 800 αθλητών απ’όλη την Ελλάδα.

Ο ιστορικός μας Όμιλος, για άλλη μια φορά ξεπέρασε τις προσδοκίες των ανθρώπων του και συγκέντρωσε 16 χρυσά, 15 αργυρά και 6 χάλκινα μετάλλια, βελτιώνοντας το προηγούμενο ρεκόρ των 15 χρυσών, 14 αργυρών και 6 χάλκινων.

Το επίπεδο και η μαζικότητα των αγώνων ήταν τα υψηλότερα μέχρι στιγμής σε διασυλλογικούς αγώνες στην Αθήνα για φέτος.

Να σημειώσουμε ότι εκτός από τα ατομικά αγωνίσματα, στα δύο ομαδικά στα οποία έλαβε μέρος ο Ν.Ο.Χ. (σκυταλοδρομία 4 Χ 50μ Μικτή Ομαδική 9-12 ετών και σκυταλοδρομία 8 Χ 50μ ελεύθερο 9-12 ετών), πραγματοποίησε ισάριθμες νίκες.

Αναλυτικά τα μετάλλια και οι θέσεις στην οκτάδα που πήραν οι αθλητές και αθλήτριες μας:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ

Κεχριώτη Ελένη             1η 100μ ελ., 2η 100μ υπτ., 4η 200μ Μ.Α.

Γιαννούκου Παυλίνα     3η 50μ πετ.

Χαρίτου Νεφέλη            5η 50μ πρ., 5η 100μ πρ., 5η 200μ πρ.

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ

Τσάλλα Ευαγγελία       1η 200μ ελ., 2η 50μ πετ., 4η 200μ Μ.Α.

Λέων Πολυξένη            2η 100μ ελ., 2η 100μ υπτ., 3η 50μ ελ.

Ντούρμα Αναστασία    3η 100μ πρ., 5η 50μ πρ., 8η 200μ ελ.

Ρέμπελου Καλλιόπη     4η 100μ ελ., 5η 50μ ελ.

Βαβουλιώτη Χρυσή      5η 100μ ελ., 8η 100μ υπτ.

ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

Κεχριώτης Μιλτιάδης    1ος 100μ πετ., 2ος 200μ Μ.Α., 3ος 50μ πετ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ

Μπίλα Κωνσταντίνα                  1η 200μ ελ., 1η 200μ Μ.Α.

Χαρίτου Δανάη                          1η 100μ ελ., 2η 50μ ελ.

Σταματονικολού Κωνσταντίνα   3η 100μ ελ., 6η 50μ πρ.

Καλογεροπούλου Μαρία            4η 50μ πετ.

ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ

Βούλας Ιωάννης                       1ος 50μ ελ., 1ος 100μ ελ.

Βελισσαράκος Γεώργιος           1ος 50μ υπτ., 1ος 200μ ελ.

Καλαφάτης Αθανάσιος             1ος 100μ υπτ., 2ος 50μ υπτ.

Ευθυμιάδης Νικόλαος              1ος 100μ πρ., 2ος 50μ πρ.

Καλογερόπουλος Δημήτριος     2ος 100μ ελ., 2ος 200μ ελ.

Κεχριώτης Κωνσταντίνος           2ος 50μ πετ., 2ος 200μ Μ.Α.

Ρένζι Αλέξανδρος                       3ος 50μ πρ., 3ος 100μ πρ.

Τιρτίγκος Κωνσταντίνος             4ος 200μ ελ., 5ος 100μ ελ.

Καραντώνης Κωνσταντίνος        4ος 50μ πετ., 6ος 50μ ελ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ

Καλλιγά Βενετία                         7η 50μ ελ., 8η 100μ ελ.

ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ

Βούλας Δημήτριος                    1ος 100μ ελ., 2ος 50μ ελ.

Βούλας Γεώργιος                       1ος 50μ πρ., 2ος 100μ ελ.

Μαγκλάρας Ευάγγελος              7ος 100μ ελ.

 

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

4 Χ 50μ ελεύθερο   1η θέση (Κεχριώτη Ελένη, Μπίλα Κωνσταντίνα, Τσάλλα                       Ευαγγελία, Καλλιγά Βενετία)

8 Χ 50μ ελεύθερο            1η θέση  (Κεχριώτη Ελένη, Ρέμπελου Καλλιόπη, Μπίλα Κωνσταντίνα, Καλλιγά Βενετία, Λέων Πολυξένη, Χαρίτου Δανάη, Κεχριώτη Αλεξάνδρα, Γιαννούκου Παυλίνα)

 

Συμμετείχαν επίσης οι: Σφύρλας Ιωάννης, Μπασδέκης Κωνσταντίνος, Λύκος Ιωάννης, Μιχελής Παναγιώτης, Γιαννούκος Δημήτριος, Δράμαλης Δημήτριος, Πλάσμας Φίλιππος, Σταθάκη Σοφία, Ντούρμα Παναγιώτα και Ρενδούμη Χριστιάννα.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

*
*