Πρωτιές για τον Γ.Σ. Νεάπολης Χαλκίδας στην Β’ Ημέρα του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Α/Γ στον Άγιο Κοσμά

Το Σάββατο 12 Μαϊου πραγματοποιήθηκε η δεύτερη μέρα του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Α/Γ του 5ου Ομίλου στον Άγιο Κοσμά.

Ο  Γ.Σ. Νεάπολης Χαλκίδας και σε αυτούς τους αγώνες έδειξε τη δύναμη του με πολλές επιτυχίες βγαίνοντας πρώτος στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Στερέας – Εύβοιας.

Στο βάθρο ανέβηκαν κατακτώντας την πρώτη θέση στην Σκυταλοδρομία 4×400 Γυναικών οι αθλήτριες Θεοδώρου Ευφροσύνη, Γεράση Ίρις, Αργυρού Μαρίτα και Μοναστηριώτη Ελευθερία.

Στα 400μ. Εμπόδια η Θεοδώρου Ευφροσύνη κατέκτησε την πρώτη θέση, η Γεράση Ίρις στην δεύτερη θέση και η Μοναστηριώτη Ελευθερία στην τρίτη θέση.

Στην αξιολόγηση σωματείων και των δυο ημερών, ο σύλλογος συγκέντρωσε 152 βαθμούς κατακτώντας την πρώτη θέση στην ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Στερέας – Εύβοιας και την πέμπτη θέση μεταξύ 46 σωματείων.

Το όριο για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα στα 400μ. Εμπόδια έπιασαν η Θεοδώρου Ευφροσύνη, η Γεράση Ίρις, η Μοναστηριώτη Ελευθερία, η Μπούντρου Μαρία και ο Χιώτης Νικόλαος.

Επίσης το όριο έπιασε η Τσάπαλη Μαρία Άννα στα 5.000μ.

 

 

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΚΑΙ Β’ ΗΜΕΡΑ

Α/Α ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΝΔΡΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΥΝΟΛΟ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 380 13 393
2 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 85 220 305
3 ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 61 168 229
4 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 73 111 184
5 ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 21 131 152
6 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 61 47 108
7 ΓΣ ΒΕΛΟΣ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ 72 17 89
8 ΓΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 22 58 80
9 ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 41 24 65
10 ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ 29 30 59
11 ΓΣ ΑΘΛΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 2 56 58
12 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΙΛΙΟΥ 18 38 56
13 ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 28 19 47
14 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 30 16 46
15 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 0 43 43
16 ΓΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ 23 13 36
17 ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 24 11 35
18 ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 90 ΑΙΓΑΛΕΩ 14 20 34
19 ΑΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6 24 30
20 ΑΟ ΕΡΜΗΣ 17 11 28
21 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 13 13 26
22 ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 25 0 25
23 ΟΦΚΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2 22 24
24 ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΑΝΘΗΡΕΣ 23 0 23
25 ΟΑ ΚΟΥΡΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ 19 0 19
26 ΠΑΟ ΘΕΡΣΙΠΟΣ Ο ΕΡΩΕΟΣ 17 0 17
27 ΑΟ ΣΠ. ΛΟΥΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ -ΝΙΚΑΙΑΣ 3 13 16
28 ΑΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 0 14 14
29 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 12 0 12
30 ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 0 10 10
31 ΓΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 0 8 8
32 ΑΠΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ 2002 0 3 3
33 ΓΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 3 0 3
34 ΣΕΔΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 0 3 3
35 ΑΟ ΝΕΩΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 2 0 2
36 ΓΟ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΛΑΣΚΑ 0 2 2
37 ΓΣ ΣΑΛΑΜΙΝΟΣ 0 2 2
38 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΠΌ 2 0 2
39 ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 1 0 1
40 ΦΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΤΑΥΡΟΥ-ΜΟΣΧΑΤΟΥ 0 0 0
41 ΦΣ ΛΑΜΙΑΣ 0 0 0
42 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ 0 0 0
43 ΑΣ ΗΛΙΑΣ ΒΕΡΓΙΝΗΣ 0 0 0
44 ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 0 0 0
45 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ Γ.Σ.Ε.Ε. 0 0 0
46 ΓΕ ΠΟΡΟΥ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ 0 0 0

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Β’ ΗΜΕΡΑΣ

 

400μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η θέση ΘΕΩΔΩΡΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ με επίδοση 59,80

2η θέση ΓΕΡΑΣΗ ΙΡΙΣ με επίδοση 60,78

3η θέση ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ με επίδοση 66,04

6η θέση ΜΠΟΥΝΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ με επίδοση 68,88

7η θέση ΔΕΔΕ ΑΝΤΩΝΙΑ με επίδοση 72,13

9η θέση ΓΚΙΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ με επίδοση 76,24

 

Άλμα Τριπλούν ΓΥΝΑΙΚΩΝ

11η θέση ΤΣΙΜΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ με επίδοση 10,43

 

5.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

6η θέση ΤΣΑΠΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΑΝΝΑ με επίδοση 19,33,31 (Ατομικό Ρεκόρ)

 

Σκυταλοδρομία 4 Χ 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η θέση με επίδοση 3,51,74

ΘΕΩΔΩΡΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ – ΑΡΓΥΡΟΥ ΜΑΡΙΤΑ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ – ΓΕΡΑΣΗ ΙΡΙΣ

 

400μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ

5η θέση ΧΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ με επίδοση 58,40

 

800μ. ΑΝΔΡΩΝ

ΞΥΝΟΓΑΛΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ με επίδοση 2,09,09

 

Ακοντισμός ΑΝΔΡΩΝ

7η θέση ΝΤΑΣΙΩΤΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ με επίδοση 49,50

 

200μ. ΑΝΔΡΩΝ 

ΣΤΑΜΑΤΟΥΚΟΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ με επίδοση 24,10

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

*
*